KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12944217
*
nr 1294 4217
Esko Sihtola
(1937-2017), Finland
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 58x80 cm
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2019
kl 18:52:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/11 11:34:47
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Esko Sihtola
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Läs mer om Esko Sihtola
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar esko sihtola europa europeisk finland fiskebåtar fiskeläge hamn marin norden nordeuropa nordisk olja oljemålning
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Esko Sihtola
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Läs mer om Esko Sihtola
nr 1294 4217
Esko Sihtola
(1937-2017), Finland
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 58x80 cm
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/11 11:34:47 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Esko Sihtola
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.Läs mer om Esko Sihtola
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar esko sihtola europa europeisk finland fiskebåtar fiskeläge hamn marin norden nordeuropa nordisk olja oljemålning
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37